אנחנו כאן בשבילכם - 03-7207791

מכתב לגלי

היי גלי, להלן סיכום החוויה שלי:
את הסוכרת, השומנים בדם ולחץ הדם הגבוה גילו אצלי לפני כמעט 12 שנים כשהייתי רגע לפני גיל 40 בבדיקה שאני ביקשתי לעשות, לאחר תקופה שבה הייתי תחת המון לחץ וסטרס (מלחמת לבנון השנייה) והרגשתי שמשהו לא בסדר.
עם הגילוי, חשתי שעולמי כי שהכרתי עד אז חרב עליי, ולקח לי חודש לקחת את עצמי בידיים ולהחליט שאני "בוחר בחיים" ונלחם בזה בכל הכח.
מאד נרתעתי בתחילה מכך שהרופאים מיד העמיסו עליי ערימות של תרופות, בו בזמן שאני אינטואיטיבית רציתי והעדפתי שינוי של אורחות חיים ופחות כימיקלים בגוף.
עברתי תהליך ארוך של 11 שנים בהן עשיתי ספורט של כחצי שעה 5 פעמים בשבוע לבדי ברחובות עירי, שיניתי לאט לאט את מרכיבי התזונה שלי בכל מיני שיטות, אך למרות השינויים הללו – מדדי הסוכר Hba1c , הכולסטרול, לחץ הדם והטריגליצרידים לא התאזנו וכל פעם כשהאחד ירד השני עלה…מאד מאד מתסכל.

במקביל, בחיי הפרטיים הלחץ ואי השקט הנפשי עשו את שלהם ולפני כחמש שנים אף עברתי אירוע לבבי וצינתור – אירוע מכונן שלאחריו עשיתי עצירה מוחלטת וחישוב מסלול מחדש בכל וכמובן, קיבלתי עוד ערימת תרופות לקחת.
לקח לי עוד זמן של החלמה ושינויים מבניים ותהפוכות בחיי הפרטיים (מאד נדרשים כדי להמשיך לחיות ובאיכות חיים) כדי להגיע למקום שבו אני מבין שככה אני לא יכול להמשיך ללא שינוי אמיתי ועמוק בחיי.
יום אחד לפני כחצי שנה אשתי קראה כתבה ב Mako על הקליניקה של ד"ר גיל-יוסף שחר ושיטתו לריפוי טבעי של סוכרת וכו' לפי עקרונות הריפוי של הרמב"ם, וביקשה שאקרא ואתעניין בשיטה שנראית שונה מכל מה שראינו עד אז.
באותה העת, סבלתי מלחץ דם לא יציב וגבוה, Hba1c שלי היה נע בין 8.6-10, הסוכר שלי בצום היה בין 220-240 והטרגליצרידים שלי היו סביב 700-900, לא מצב טוב.
פניתי והגעתי לפגישה עם נציגת הקליניקה בקניון אסף הרופא, הגב' נטע-לי יחד עם מטפלת / מנחה בשם גלי, שתוך כשעה וחצי של היכרות,הבנה והגדרה מדויקת של מצבי ומה נכון לי לעשות, הכינו יחד איתי ובאווירה נעימה תכנית פעולה יומיומית לשיפור ואיזון הבריאות שלי.
עבורי, זו היתה תקווה מלווה בהרבה ספקות לנוכח האכזבות מכל השיטות שניסיתי בעבר לאורך 11 השנים, אך משהו בטבעיות של הדברים והשיטה שמעודדת עבודה טבעית, שקט נפשי ולא תרופות ודיאטות משך אותי לנסות.
התחלתי מיד (יחד עם אשתי) בביצוע התוכנית שקבענו יחד, שכללה חודש של ניקוי רעלים, ספורט מותאם, הפסקת אכילה של מזונות מעובדים וחלבון מן החי, תרגול נשימה נכונה שהייה במקומות מרגיעים בטבע (ים או חורשה/פארק) ועוד חודשיים של התאמה, המשך ומעקב בליווי.
אציין שהגב' גלי שהייתה המנטורית שלי לאורך כל שלושת החודשים שבתוכנית הטיפולית, ליוותה אותי צמוד והייתה שם זמינה וקשובה בשבילי בכל עת וייעצה לי איך לשפר ואיך להתמודד עם האתגרים וההסתגלות לאורח החיים החדש וזה מאד עזר לי.
התוצאות הדהימו אותי !
בתוך 9 ימים הסוכר שלי בצום התייצב סביב 90-110, לחץ הדם שלי התייצב על 118/75 , ירד לי המון נפח מהגוף וגם מעט משקל והרגשתי קל ובריא.
לאחר 3 חודשים של התוכנית והליווי של הגב' גלי ונטע-לי , בהם המדדים הללו נשמרו יציבים
ביצעתי בדיקת דם שבעקבותיה ויחד עם המלצתו של ד"ר גיל-יוסף שחר לסיכום המעקב שלי, הרופא האישי שלי הוריד לי 3 כדורים (ללחץ דם ולאיזון הדופק), והפנה אותי לאנדוקרינולוג בעוד חודש כדי להוריד לי עוד 2  כדורים לסוכרת – כי אני כבר לא צריך אותם !
בבדיקת דם שעשיתי לפני שבוע – ה Hba1c שלי היה 7,  הסוכר 110, טרגליצרידים סביב 300, ולחץ הדם 118/75 (אגב, גם אשתי מרגישה הרבה יותר טוב והפסיקה לקחת משככי כאבים, כדורי שינה וכו' ורזתה 14 ק"ג – בונוס…)
כמובן שיש עוד דרך לעשות, אבל אני מאוזן הרבה יותר בכל היבט ובעיקר מנטאלית, הלחץ ממצבי הבריאותי ירד ואני מאושר.

12/03/23 21:00

היום הפתוח! היום הפתוח! היום הפתוח!

בלימודי רפואה תזונתית עם ד"ר גיל יוסף שחר (M.D)