אנחנו כאן בשבילכם - 03-7207791

תודה לענבל!

במשך כשלושה חודשים זכיתי לליווי של ענבל במרכז לרפואת הרמב״ם. הליווי נועד לאפשר לי להתנסות באכילת מזונות שכבר זמן רב חששתי מהם, בגלל השפעתם על הגוף שלי. ענבל הדריכה אותי כיצד נכון לשלב מאכלים אלה במידה נכונה ובהדרגה, כיצד לבצע הנבטה, כבישה וכד', וסייעה לי למצוא את הכלים המתאימים ביותר. במהלך הטיפול, המטבח שלי השתנה. הוספתי בו פינה שכוללת זרעים שונים כגון: צ'יה ופשתן וכן מטחנת תבלינים, קדירת כבישה ועוד כלים ומאכלים שהרחיבו לי את מגוון המזונות והעשירו לי את התפריט.

ענבל עודדה אותי לנסות לתקופה קצרה מאכלים שכבר שנים רבות לא אכלתי, וזה אפשר לי להבין טוב יותר ובזהירות את התגובה שלי למאכלים אלה. בנוסף, היא הציעה לי תרגילים לפעילות גופנית, ותובנות רבות הקשורות לאורח חיים בריא שהטמעתי לאורך הטיפול והמשכתי להטמיע גם לאחריו.

מלבד נושאי תזונה, התייעצתי עם ענבל בשאלות שונות כמו תרגילים לשמירה על איכות הראייה, מחלות גנטיות במשפחה, וכן ביקשתי את עצתה לגבי טיפולים אחרים שהתכוונתי לנסות על תקן של חוות דעת שנייה. בכל שאלה קיבלתי מענבל מידע נוסף והפנייה לעוד מקורות שמהם הרחבתי את ידיעותיי בנושאים שעניינו אותי.

השיחות עם ענבל תמיד היו מעודדות ומעצימות. לכל אורך הדרך הרגשתי שהיא תומכת, אכפתית ורוצה בטובתי, סבלנית וקשובה לתחושות ולתובנות שפיתחתי לגבי הגוף שלי. משיחה לשיחה ענבל הייתה משקיעה מחשבה באתגרים שניצבים בפניי, ולעיתים הייתה מציעה רעיונות וכיוונים נוספים בקשר לנושאים שעלו בפגישה קודמת.

במשך שלושת חודשי הטיפול הזמן אינו מספיק כדי לממש את כל התובנות ולסגל אורח חיים חדש, אבל הליווי בהחלט סייע לי בפיתוח מודעות, בהבנה עמוקה יותר של מנגנוני הגוף, ובבניית תהליכים מדורגים שיאפשרו לגוף להסתגל לשינויים בצורה בת-קיימא שתחזיק לאורך זמן. כללים ותובנות אלה כאמור ממשיכים ללוות אותי גם היום.

אני מלאת שמחה על ההזדמנות לקבל ליווי ייחודי כזה שמציע המרכז לרפואת הרמב"ם, ואסירת תודה על הצעידה יחד כברת דרך אל עבר שיפור הבריאות.

12/03/23 21:00

היום הפתוח! היום הפתוח! היום הפתוח!

בלימודי רפואה תזונתית עם ד"ר גיל יוסף שחר (M.D)