מדוע כדאי לרכוש מקפיא נפרד?

ד"ר גיל יוסף שחר (M.D)
רכישת מקפיא נפרד - פירות קפואים

אכילה בריאה דורשת השקעת זמן, תכנון, מוטיבציה ועוד. לפעמים "קשיים טכניים" מקשים עלינו להקפיד לאכול בריא. בכתבה זו נסקור את אחד האביזרים, שאמנם אינו הכרחי במטבח, אבל ללא ספק יכול להקל על מלאכת הכנת המזון הבריא, לאפשר גמישות גדולה יותר בהכנת התבשילים ולפעמים לחסוך לנו זמן יקר.
כולנו מכירים את התופעה הבאה: אנחנו נכנסים למטבח בחדווה כדי להכין תבשיל כלשהו, אבל אז לפתע מגלים שאחד מחומרי הגלם החיוניים בדיוק נגמר. מקפיא גדול, נוסף על זה שנמצא כחלק מובנה מהמקרר שלכם, יאפשר לכם לאגור מגוון של חומרי גלם בכמות רבה.
אפשר לאחסן במקפיא קטניות, דגנים, קמחים מסוגים שונים, פירות קפואים, לחמים, תבלינים, קוביות קרח ירוקות, ירקות קפואים כגון: ברוקולי, כרובית וכרוב ניצנים, שקדים, אגוזים ועוד ועוד.
הכנת מזון בריא דורשת זמינות של חומרי גלם מגוונים.
מגוון חומרי גלם זמינים בבית יאפשר לכם גמישות רבה בהכנת המזון ויקלו עליכם את המסע הפרטי שלכם לבריאות מיטבית. כל דבר שניתן לעשות על מנת לחסוך זמן ולייעל את תהליך הכנת המזון יגדיל את הסיכוי שתתמידו באורח חיים בריא.

מעבר ליתרון הנ"ל, למקפיא גדול ונפרד יש יתרונות נוספים. 
הנה עוד כמה סיבות מדוע כדאי לשקול רכישת מקפיא נוסף:

 1. במקפיא המובנה, שנמצא מעל (או מתחת) למקרר שלכם, לרוב אין מגירות. הדבר מאלץ אותנו לא פעם לחטט במקפיא כדי למצוא משהו שנמצא בעומקו. לפעמים אנחנו פשוט שוכחים מה יש במקפיא שלנו. המקפיא הנפרד מכיל לרוב מגירות נשלפות שמקלות מאוד על מציאת המזון בו אנו חפצים.
  אפשר לשים מדבקה על כל מגירה – קטניות, לחמים, שקדים ואגוזים, פירות קפואים, ירקות קפואים וכו'. כאמור, במטבח – נוחות וחסכון בזמן הם שם המשחק.
 2. מקפיא נפרד וגדול מאפשר לכם לעשות קניות גדולות בתדירות נמוכה וכך לחסוך לכם זמן.
  בית בריא שניזון ממזון טבעי ולא תעשייתי, יכול לעשות קניה גדולה פעם בחודש של קמחים, קטניות, דגנים, שקדים, אגוזים, ירקות קפואים ולאגור אותם במקפיא.
  מעבר לזה, המטבח הבריא זקוק רק לקניה שבועית אצל הירקן.
 3. מקפיא גדול מאפשר לכם להכין ולבשל בסירים גדולים ולהקפיא מנות. אז נכון שתמיד עדיף לאכול מזון טרי שהוכן זה עתה, אבל המציאות מאלצת את חלקינו לפעמים קצת להתגמש בנושא זה.
  מקפיא גדול יאפשר לכם גם להקפיא קטניות מונבטות לשימוש מיידי (למשל, להכין חומוס תוצרת בית מגרגירי חומוס מונבטים) ללא צורך להמתין כמה ימים לסיום תהליך הנבטה חדש.
 4. שקדים ואגוזים נשמרים בצורה הטובה ביותר תוך שמירת מירב הערכים התזונתיים שלהם, כאשר הם נשמרים בהקפאה. מקפיא גדול יאפשר לכם לאחסן את כל סוגי השקדים והאגוזים בהקפאה עמוקה, ללא צורך לרענן את המלאי בתדירות גבוהה.
  בנוסף, אגוזי קשיו מכילים לא פעם חרקים בתוכם ולכן מומלץ לבודקם לפני השימוש. מקפיא גדול יאפשר לכם לבדוק את האגוזים ולשמור אותם לאחר מכן במקפיא לשימוש מיידי ללא צורך בבדיקה חוזרת.
 5. כידוע, שקדים ואגוזים הם לא זולים. ניתן לא פעם לרכוש אותם במחיר מוזל מאוד ישירות מהמגדלים או מהיבואנים. לרוב זה מתאפשר רק כאשר רוכשים כמות גדולה של מספר קילוגרמים.
  מקפיא גדול יאפשר לכם לרכוש גם כמות כזו לשימוש ממושך וכך לחסוך בעלויות הרכישה של שקדים ואגוזים.
 6. הגדלת הצריכה המשפחתית של פירות – מקפיא גדול יאפשר לכם להקצות מגירה שלמה לצורך שמירת כמות גדולה ומגוונת של פירות קפואים (חותכים פירות טריים ובשלים לקוביות ומקפיאים).
  בקיץ תוכלו להכין באמצעות בלנדר חזק גלידת סורבה מפירות קפואים, תוך דקה אחת! גלידה בריאה, לכם ולילדים. אין יותר סיבה לזרוק פירות.
  הפירות בשלים ואין מי שיאכל אותם? חותכים ומקפיאים להכנת סורבה בריא בעתיד.
 7. מקפידים על קמח מנופה? אפשר להשיג במקומות רבים קמחים מלאים ואורגניים שלא דורשים ניפוי.
  לרוב, כדי באמת להימנע מהצורך המייגע בניפוי, יש לשמור אותם במקפיא.
  מקפיא גדול יאפשר לכם לאחסן מספר קילוגרמים של קמחים אלו, ללא צורך לדאוג להשלמת המלאי בתדירות גבוהה. נציין שניתן להשיג גם קמחים מנופים באריזות מיוחדות שלא דורשות הקפאה, אך מחירם גבוה הרבה יותר.
  מקפיא גדול יוכל לחסוך לכם כסף רב בהוצאה זו, במיוחד אם אתם אופים לחמים, חלות, עוגיות, פשטידות וכו' בתדירות גבוהה.
 8. אם אתם מקפידים על ברירה של קטניות לפני השימוש (פעולה אגב, שמומלצת לא רק לשומרי תורה ומצוות כדי להימנע מחרקים ותולעים הנמצאים שם לא פעם, אלא גם כדי לסנן אבנים קטנות שנמצאות לא פעם בשקי הקטניות), תוכלו לברור כמות גדולה של קטניות בזמנכם הפנוי ולשמור בהקפאה, כך שיהיה לכם מלאי זמין לבישול מיידי, ללא צורך בברירה.
  נוחות וזמינות של חומרי הגלם הם שם המשחק כשמדובר בהכנת מזון בריא.

אז נכון, שמקפיא נוסף אינו זול, אבל אין ספק שהוא יאפשר לכם גמישות גדולה יותר במטבח ויחסוך לכם זמן רב. אם בחרתם באורח חיים בריא, זה אחד האביזרים המומלצים ביותר.
אם אין לכם מקום במטבח, ניתן למקם את המקפיא במזווה, מרפסת האמבטיה, חדר עבודה וכו'.

המלצות לבחירת מקפיא

 1. אם כבר החלטתם לרכוש מקפיא, רכשו מקפיא גדול. המלצתנו היא מקפיא עם 6-7 מגירות. מהר מאוד תגלו את הנוחות באביזר זה והוא יתמלא בקלות. זה עדיף על פני מצב בו תצטערו על כך שחסרות לכם 2 מגירות.
 2. רכשו מקפיא עם דירוג אנרגטי A או B בלבד, לא רק כדי להקטין את חלקכם בזיהום האוויר, אלא גם כדי לצמצם את חשבן החשמל שלכם ככל האפשר. מקפיא עובד כמעט ברציפות, לכן חשוב שיהיה חסכוני באנרגיה.
 3. רכשו מקפיא עם מנגנון no frost. מנגנון זה מפשיר את הקרח שנוצר במקפיא באופן אוטומטי. מנגנון defrost, לעומתו, יאלץ אתכם פעם בחצי שנה, לרוקן את כל תכולת המקפיא כדי להפשיר את הקרח שהצטבר בו.

שלכם,

גיל יוסף שחר (M.D)

אהבתם את המאמר?

שתפו אותי
גרסה להדפסה

מתנה שכולה

בריאות

המדריך הדיגיטלי "72 הכללים לתזונה מיטבית" מאת ד"ר גיל יוסף שחר (M.D) ישלח תוך דקות ישירות לתיבת המייל שלכם 

מייל עם קישור להורדת החוברת נשלח אליכם כעת.

קריאה מהנה!

מי לא אוהב לקבל מתנות?

כבר ביקרתם בחנות שלנו?

12/03/23 21:00

היום הפתוח! היום הפתוח! היום הפתוח!

בלימודי רפואה תזונתית עם ד"ר גיל יוסף שחר (M.D)