מדוע באמת משרד הבריאות תובע אותי?

ומה בכלל אני עושה פה? בשביל מה כל הבלגן?

ד"ר גיל יוסף שחר (M.D)
מדוע באמת משרד הבריאות תובע אותי?

פורסם בתאריך: כ"ה אייר תשפ"ב, 26.5.22

היום (חמישי) בשעה 10:00 בבוקר מתחיל המשפט שלי במשרד הבריאות.
כתב אישום ארוך כאורך הגלות.
אני, כך מסתבר, על פי כתב האישום, אחד האנשים שמסכנים את בריאות הציבור יותר מכל אדם בישראל.
המטרה של משרד הבריאות היא לשלול לי את רישיון הרופא.

אתם בטח שואלים את עצמכם על מה הם תובעים אותי. מה כבר עשיתי? שאלה טובה.
העילה המרכזית שלהם, הסיבה שבעטיה משרד הבריאות זימן אותי כבר לפני כשלוש שנים לשימוע, שהתגלגל כעת להגשת כתב אישום, הייתה העובדה שהעזתי ברוב חוצפתי, לכתוב על "הפרה הקדושה" של עולם הרפואה – חיסונים.
המאמר הראשון שכתבתי, שבעטיו זומנתי לשימוע, הציג עובדות על חיסונים.
עובדות שאם הן לא נכונות, ניתן להפריך אותן בקלות רבה. המאמר לא נקט דעה ולא נתן המלצה. רק מידע.

קיוויתי שזה לא יקרה, אבל לא הופתעתי כאשר קיבלתי את הזימון לשימוע.
החלטתי לכתוב על הנושא הזה, גם במחיר של שימוע ומשפט, כי כבר לא יכולתי לשתוק.
חיסון הוא פרוצדורה רפואית וכמו כל פרוצדורה רפואית יש לה יתרונות וגם סיכונים.
חוק זכויות החולה מקנה למטופל את הזכות (ומטיל חובה על המטפל) לקבל את כל המידע הרלוונטי על הפרוצדורה שהוא עומד לעבור.
צרם לי מאוד שמידע שהינו רלוונטי מאוד לגבי חיסונים, לא נאמר לאדם שעומד להתחסן ויתרה מזאת, המידע גם לא זמין ונגיש, לא בעלון לצרכן של החיסון, לא באתר של משרד הבריאות ולמעשה כמעט בשום מקום.
והרי יש אנשים שנפגעים מחיסונים. לא סתם יש בישראל חוק נפגעי חיסון.

אני לא דן כאן בסוגיה האם חיסונים יעילים או לא. לא זו השאלה כלל וכלל.
השאלה היא האם זכותו של אדם לדעת איך אושר החיסון הזה? על סמך איזה מחקר בטיחות? מה מכילה זריקת החיסון? האם יש מחקרים שמצאו תופעות לוואי בשכיחות גבוהה, או אולי יעילות חלקית בלבד? ועוד.
בנוסף, אני חושב שאם למשל פרוצדורה רפואית לא עברה את מחקרי הבטיחות האיכותיים שהיא הייתה אמורה לעבור, על המטופל לדעת זאת. הגיוני, לא?
תלוי את מי שואלים.

אז כתבתי מאמר שמציג עובדות מהותיות על חיסונים, בין היתר מידע על המחקרים שנעשו (או שלא נעשו) על מנת לוודא שהחיסון בטוח. עובדות שראוי שכל אדם ידע לפני שהוא מקבל החלטה האם להתחסן, או לחסן את ילדיו.
אם טעיתי במה שכתבתי שם, קל מאוד להפריך זאת.
אבל עד רגע זה, למרות שמאות רבות (ואולי אלפי) רופאים ואנשי מדע קראו את הדברים, לא היה אחד שכתב שאני טועה ושלח את המחקר שמראה זאת.
קיבלתי את הזימון לשימוע וכעת את כתב האישום והעמדה לדין, משום שחשפתי באופן פומבי, למאות אלפי אנשים, את המידע הזה, שמשרד הבריאות לכאורה, לא רצה שהציבור יכיר.

מאותו רגע שעלה מאמר זה לאוויר, משרד הבריאות החליט להתעלל בי ולנסות לפגוע בכל דרך בפרנסתי ובמפעל חיי.
הם פרסמו ברשת אזהרות רבות לציבור כנגדי באופן אישי, כנגד בית הספר שלנו ללימודי רפואה תזונתית, כנגד קורס התנועה שלנו וכו'.
פתאום אחרי שנים שאני מלמד, הם נזכור לטעון שהמצאתי "התמחות חדשה ברפואה" ושאני מטעה את הציבור.

לאחרונה, לאחר שלדעתי הם הבינו שיהיה להם קשה מאוד לשלול את רשיוני על סמך הטענה שאני מטעה את הציבור במאמרים שלי, שכן הם יודעים שכל מילה שם היא אמת ומגובה ברפרנסים מדעיים, הם החליטו לתקוף מכיוון אחר.
לפתע הם טענו שמכיוון שאני רופא, אני מטעה את הציבור בכך שאני ממליץ על מוצרים שונים ומציע למכירה תוספי תזונה. הנה סיבה נוספת לשלול את רשיוני.

אז למה באמת החלטתי לפני מספר שנים לפתח בעצמי תוספי תזונה ולהמליץ על מוצרים מקדמי בריאות?

כאשר נכנסתי ולמדתי לעומק את עולם תוספי התזונה, גיליתי עולם בלי דין ובלי דיין.
עצוב לשמוע, אבל זו האמת.
אין בקרת איכות אמיתית על חומרי הגלם מהם מכינים את תוספי התזונה. משרד הבריאות רק מוודא שאין כמות רעלנים החורגת מהתקן ובכך מסתיים העניין.
האם המיצוי הינו איכותי? כיצד הפיקו אותו? האם טחנו רק העלים או גם חלקים אחרים של הצמח? איך הצמח עבר יבוש? ועוד ועוד פרמטרים חשובים, שאף אחד לא בודק.
יתרה מכך, אף אחד גם לא בודק איזה מינון מכניסים לתוסף מכל צמח.
לא פעם היצרן רושם מרכיב מסויים רק כי הוא "מוכר" (פטריית ריישי למשל), אבל מכיוון שמדובר במרכיב יקר, הוא מכניס ממנו כמות זעומה. הצרכן שקונה את התוסף, לא יודע זאת. אין חובה חוקית לרשום על התוסף את הכמות של כל מרכיב.
אף אחד גם לא בודק מהו אחוז החומרים הפעילים במיצוי.
תתכן תמצית ריישי עם 10% פוליסכרידים ותתכן תמצית ריישי עם 30% פוליסכרידים. פי שלושה! ואין חוק שמחייב את היצרן לרשום נתונים אלו על תווית המוצר.

גיליתי שיש תוספי תזונה מאוד איכותיים, המכילים מיצויים שנבדקו במחקרים קליניים ונמצאו יעילים ולעומתם, ישנם תוספים שלא שווים את עלות התווית המודבקת עליהם.
לכן החלטתי לפתח ולייצר בעצמי תוספי תזונה, כאשר אני שולט ובוחר את חומרי הגלם. רציתי את הטוב ביותר, עבורי, עבור בני משפחתי ועבור המטופלים שלנו בקליניקה. רציתי תוספי תזונה שעובדים.

בנוסף, ברוך השם, החשיפה של האתר הלכה וגדלה וראיתי זכות וחובה לידע את קהל העוקבים שלי אודות מוצרים שבאמת מקדמים בריאות. מוצרים שבאמת מסייעים לריפוי. ידעתי שיש בחוץ היצע רב ובלבול רב ושלאדם הממוצע אין לרוב את הכלים כדי לדעת מה באמת טוב ויעיל.

כל זאת, החל מליידע את הציבור שבלנדר ואקום באמת מכין שייקים עם הרבה יותר נוגדי חמצון (משרד הבריאות הכניס את ההמלצה הזו לכתב האישום נגדי! לא יאומן!), עבור בכך שיש פיתוח שמחולל מי אוזון שבעזרתם ניתן לנקות את הבית ללא כל חשיפה לחומרים רעילים, מברשת שיניים שנמצאה במחקרים קליניים כמסירה פלאק בכמות רבה, מערכת טיהור מים שיש לה יתרונות יחסיים בהשוואה למערכות דומות ועוד ועוד.

כל ההמלצות שלי הן תמיד לא רק לאחר התנסות אישית במוצר, אלא גם לאחר בדיקה יסודית ומקיפה, כולל בדיקות מעבדה, למידה של הנושא לעומק, קריאת כל המחקרים בתחום, ביצוע ניסויים בעצמי ועוד ועוד. אני משקיע עשרות שעות ולפעמים יותר, לפני כל המלצה כזו.

למשרד הבריאות כנראה מפריע שאני ממליץ על מוצרים מקדמי בריאות.
הם רק שוכחים שלפני מספר שנים, חברה ישראלית שיווקה שמן מרווה מרושתת (המקור היציב ביותר בטבע לאומגה 3) ובבדיקות מעבדה שעשיתי באופן פרטי, גיליתי שמדובר בשמן פרילה שהינו שמן רעיל. ממש זיוף והונאה!
משרד הבריאות התרשל במשמר ולא בדק. אני עשיתי את עבודתם וחשפתי את ההונאה הזו.

הם גם שוכחים ששלחתי על חשבוני הפרטי את כל מותגי שמני הדגים הנמכרים בישראל למעבדה חיצונית ומוכרת וגיליתי שכל שמני הדגים נמצאו כמחומצנים מעל התקן של משרד הבריאות עצמו!

בתחקיר אחר שעשיתי, גם הוא באופן פרטי, מצאתי שהאצות המיובשות הנמכרות בישראל, מכילות ברובן רמות ארסן מעל התקן.

בתחקיר נוסף שביצעתי, שלחתי את כל מותגי האורז העיקריים בישראל לבדיקת מעבדה כדי לגלות איזה זן אורז מכיל כמות קטנה ביותר של ארסן ולהמליץ לציבור על האורז הטוב ביותר לאכילה ללא חשיפה לכמות גדולה של רעלים מסוכנים.
איפה היה משרד הבריאות? מדוע הוא לא בדק את הדברים הללו?

הם גם שוכחים שאני הוא זה שחשף שרוב רובם של תוספי הכורכומין בישראל מופקים מנפט ולא משורש כורכום.
וזו הסיבה לכך שהחלטתי להשתמש ולהמליץ (רחמנא ליצלן!) רק על תוסף שביצעתי עליו בדיקות מעבדה יקרות שהראו שהוא אכן מופק משורש כורכום ולא מנפט.

הם גם שוכחים שאני הוא זה שחשף שיש שמני דגים בישראל שעוברים פירוק והרכבה באופן סינטטי ונמצאים במצב כימי שאין בטבע, כאשר על התווית אין מילה אחת על כך.
איפה משרד הבריאות שיזהיר את הציבור מהדברים שבאמת צריך להזהיר מפניהם?

אז עכשיו, כאשר הם לא עושים את עבודתם, הם באים אלי בטענות ומאשימים אותי על כך שאני ממליץ על מוצרים לאחר בדיקה יסודית ומעמיקה?!
על כך שסוף סוף יש יצרן של תוספי תזונה שבודק בשבע עיניים את חומרי הגלם מהם מופקים התוספים?
הם מלינים על כך שמישהו בודק האם אבקת פירות היער יובשה בתנורים או עברה יבוש בהקפאה (הבדל עצום בריכוז נוגדי החימצון)?
במה בדיוק הם מאשימים אותי?
בכך שסוף סוף יש אדם שיודע לקרוא מחקרים מדעיים ושיודע לשאול את השאלות הנכונות?
בכך שהוא מעז ברוב חוצפתו לאחר כל הבדיקות שהוא עושה על חשבונו, גם להמליץ על מוצר איכותי שגם מחקרים מדעיים מצאו שהוא יעיל?
על מה בדיוק הם מלינים?
עוד מעט הם גם יאשימו אותי בכך שכרופא אני מעז לכתוב מאמר שמסביר מה קרה בל"ג בעומר ואיך זה רלוונטי לחיים שלנו היום ואיזה מסרים עוצמתיים לחיים אפשר ללמוד מספירת העומר ושגם בכך אני מהווה סכנה לציבור.

אני באמת לא מבקש ממשרד הבריאות תשלום על כך שאני עושה את העבודה שהם היו צריכים לעשות, אבל לפחות שלא יפריעו.
אז זהו, שהם מפריעים.
לא רק מפריעים, אלא רוצים לשלול לי את הרישיון שקיבלתי בזכות ולא בחסד לאחר שנים רבות של לימודים ומבחנים.
הם רוצים להכפיש את שמי ולפגוע בפרנסתי ובמרכז שהקמתי שמפרנס מעל 20 משפחות.
את המרכז הקמתי כדי לקדם בריאות טבעית בכלים מבוססי מדע.
הבאתי בשורה חדשה לארץ.
לא עוד המלצות "תאמינו לי, זה עובד". אלא כל המלצה על אמצעי טבעי כזה או אחר, מגובה במחקרים, בדיקות מעבדה, ניסויים וכו'.

החזון שלי הוא שהאתר של המרכז יהיה מרכז למידע אמין ומגובה מדע בנושאי בריאות ותזונה טבעית.
מקום שבו כל אדם יכול לקרוא מאמרים, לקבל כלים מבוססי מדע לחיים בריאים ולשפר את בריאותו הגופנית, הנפשית והרוחנית.
האתר כבר מכיל מאות רבות של מאמרים (כן ירבו!), מושקעים, מעמיקים ומגובים במדע, יחד עם הרפרנסים למחקרים. מאמרים שלא מצריכים כל ידע מוקדם כדי לקרוא ולהבין והם נותנים הבנה וכלים לשימור ושיפור הבריאות.

החזון שלי הוא שהמרכז לרפואת הרמב"ם יהיה בית הספר שבו כל מי שרוצה ללמוד לעומק את עולם הרפואה התזונתית, יוכל לעשות זאת בצורה המקצועית והיסודית ביותר ולקבל ידע שהינו גם טבעי וגם מבוסס מדע, ידע שמחבר את החכמה העתיקה של הרמב"ם עם ממצאי המדע העדכניים ביותר.
זכיתי ללמד ולהסמיך קרוב ל – 2000 סטודנטים בעשור האחרון.
סטודנטים שלא רק שינו את חייהם, אלא גם את חייהם של בני משפחותיהם.
בתים שלמים שעברו לאורח חיים בריא וטבעי.
משפחות שלמות שהקטינו את הסיכון שלהם לכל תחלואי החברה המערבית בעשרות אחוזים!
בתוכנית הלימודים הזו, שאני רואה בה את מפעל חיי, למדו ולומדים בה חילונים, מסורתיים, דתיים וחרדים, צעירים אחרי צבא, אנשים טובים באמצע הדרך ופנסיונרים.
לומדים בה קיבוצניקים לצד תל אביבים, תושבי בני ברק לצד הגרים בהרצליה פיתוח וכפר שמריהו, צמחונים וטבעונים, לצד חסידי פליאו ותזונה קטוגנית. וכולם מרגישים בבית, שהם הגיעו למקום הנכון.
אנשים מכל הסוגים כנראה מרגישים שיש פה אור.
תוכנית שמחברת בין כל קצוות עם ישראל. לא בכל יום נתקלים בדבר כזה. סיפוק אמיתי! (תודה לצוות המדהים שלי שבלעדיו כל זה לא היה קורה!)

החזון שלי הוא שכל מי שירצה לרכוש תוסף תזונה על מנת לשפר את בריאותו, יוכל לעשות זאת ולדעת שהוא רוכש תוסף איכותי, שהופק מחומרי גלם איכותיים, שעברו בקרה ברמה הגבוהה ביותר, תהליכי ייצור איכותיים ומכיל מיצויים שעברו מחקרים קליניים מבוקרים לבדיקת יעילות.
קו התמיכה שלנו והמייל שלנו מקבל מידי יום תגובות מרגשות על יעילות תוספי התזונה. למרות שאנחנו יודעים את זה, אנחנו מתרגשים מזה כל פעם מחדש.

המטרה שלי שאדם שרוצה לעבור תהליך לריפוי ומחפש מטפל מסור ומקצועי שילווה אותו בתהליך ויסייע לו להגיע לריפוי, ימצא כאן את הבית שלו.
אני גאה מאוד במה שעשינו עד היום בקליניקה שלנו.
עזרנו בעשור האחרון לאלפי מטופלים שהגיעו אלינו לא פעם פצועים בגוף ובנפש, הן מהמחלה ולא פעם גם מהרפואה הקונבנציונלית שרואה אותם לעיתים כאוסף של איברים ולא כמכלול שלם והוליסטי.
רפואה קונבנציונלית שלא ידעה לתת להם את המענה הנכון שהם היו צריכים.
ושלא תבינו – אני מעריץ גדול של הרפואה הקונבנציונלית. היא מצילת חיים על בסיס יומיומי. צריך וחשוב לומר זאת, אבל היא לא חזות הכל.
מאות מכתבי התודה שקיבלנו וממשיכים לקבל כמעט מידי יום, ממטופלים ששינו את חייהם והשיגו בריאות טובה יותר בכל פרמטר, משמחים אותי יותר מכל דבר אחר.
צוות המטפלות שלנו נותנות את הלב והנשמה לכל מטופל שמגיע. המטופלים מרגישים את זה. אולי זה חלק מהריפוי.

הרצון שלי הוא לעזור לאנשים להיות בריאים יותר ובעיקר שמחים יותר.
להפוך את העולם למקום קצת יותר טוב.
בשביל זה הגענו לכאן.

עצוב לי שמשרד הבריאות מנסה לחבל בכך בכל אמתלה אפשרית.
אני באמת לא מבקש מהם מדליה על כך שחשפתי הונאות או בעיות שהם היו צריכים לחשוף.
אני חש שזו חובתי ואני רואה בכך זכות גדולה להביא מידע אמין לציבור.

עצוב לי שהמדינה בה אני חי, משקיעה כעת משאבים כספיים רבים, מכספיכם, כספי משלמי המיסים, כדי לנסות ולקחת לי את הרישיון.
באמת אין יותר מה לתקן במערכת הבריאות בישראל?
אני הסכנה הגדולה לבריאות הציבור?

לאורך כל הדרך ידעתי שיש פרות קדושות שאם אגע בהן – אני מסתכן.
גם בתקופת הקורונה רבים מהצוות ובכלל, הזהירו אותי לא ״להרגיז״ את משרד הבריאות, אבל בכל נושא שכזה, הסתכלתי פנימה והרגשתי מחויבות כלפי האנשים שמחכים לשמוע ממני, הרבים רבים שקוראים ויודעים שאם יש משהו לספר להם – אכתוב על כך.
זה לא היה פשוט כלל וכלל. לפעמים עשיתי זאת על קצות האצבעות ובזהירות רבה. עשיתי זאת מתוך ידיעה שאני לוקח סיכון אישי לא קטן. והנה הגיע הרגע והסיכון התממש.

קוראים יקרים, גם היום, כשאני עומד למשפט על פועלי ומפעל חיי, אני עושה זאת עם לב שלם מתוך ידיעה שפעלתי על פי צו מצפוני ושרק האמת היתה נר לרגלי. אני מבטיח שאעשה זאת גם בעתיד.

אני לא דואג.
אין לי ספק שמכל הסיפור הזה יצא רק טוב. הרבה טוב.
מבטיח לעדכן אתכם בכל התפתחות.

שלכם,
גיל יוסף שחר

מרגישים שאתם רוצים לעזור? אפשר!
יש שלושה דברים שאתם יכולים לעשות:

  1. מישהו שאכפת לו (אין לי מושג מי זה. תודה רבה!) פתח עצומה, לחתימה על תמיכה.
    תוסיפו את חתימתכם. זה גם מחזק אותי מאוד ומי יודע, אולי כמות התומכים גם תיצור השפעה כלשהי על משרד הבריאות.
  2. אם זה לא קשה לכם ובא לכם לקרוא תהלים להצלחתי, אשמח! (אפילו רק פרק אחד)
    השם המלא שלי הוא: גיל יוסף בן רינה.
    תודה מראש לכולכם!
  3. שתפו את העמוד הזה. שכמה שיותר אנשים ידעו מה באמת עושה או לא עושה משרד הבריאות, שכעת החליט לסמן אותי כלא פחות מאויב העם.

תודה!

וכעת משהו קטן ממני – אם טרם צפיתם בהרצאה שלי 'צמיחה מתוך משבר'

שמספרת גם את הסיפור האישי שלי – אני ממליץ לכם לעשות זאת בהקדם. מי יודע, גם הרצאה זו, שקיבלה תגובות מרגשות מאוד מהצופים, עוד עלולה לקבל תווית ממשרד הבריאות של 'סכנה לציבור'.

אהבתם את המאמר?

שתפו אותי
גרסה להדפסה

מתנה שכולה

בריאות

המדריך הדיגיטלי "72 הכללים לתזונה מיטבית" מאת ד"ר גיל יוסף שחר (M.D) ישלח תוך דקות ישירות לתיבת המייל שלכם 

מייל עם קישור להורדת החוברת נשלח אליכם כעת.

קריאה מהנה!

מי לא אוהב לקבל מתנות?

כבר ביקרתם בחנות שלנו?

12/03/23 21:00

היום הפתוח! היום הפתוח! היום הפתוח!

בלימודי רפואה תזונתית עם ד"ר גיל יוסף שחר (M.D)