סידן אמורפי כנוגד סרטן – מחקר חדש שהתפרסם + תוצאות מדהימות עם חולי סרטן

ד"ר גיל יוסף שחר (M.D)
סרטן וסידן אמורפי

לאור מנגנון הפעולה והתכונות הייחודיות של הסידן האמורפי, כתבתי בעבר על הפוטנציאל האנטי סרטני שיש לסידן פורץ דרך זה.
במאמר הסברתי שהסידן האמורפי הוא ממש לא רק סידן, אלא תוסף תזונה שיודע לנטרל חומציות.
מזה שנים רבות ידוע שבאזורי גידולים וגרורות יש סביבה חומצית מאוד ושהיא תורמת להאצת הגידול והפיכתו לאלים יותר.
בחודש יולי 2023 פורסם מחקר בכתב העת המדעי היוקרתי Cancers שסוקר את המחקרים שבוצעו לבחינת היכולת של סידן אמורפי לעכב ואף לחסל תאי סרטן [1].
המחקרים בוצעו על ידי מדעני החברה.
במספר מחקרים הזריקו תאי סרטן ריאה ממקור עכברי או ממקור אנושי לעכברים וחיכו שהגידול יגיע לגודל שניתן למדידה.

אז חילקו את העכברים למספר קבוצות:

 • קבוצה אחת קיבלה סידן אמורפי
 • קבוצה שניה קיבלה את הכימותרפיה הרלוונטית לסוג זה של גידול
 • קבוצה שלישית קיבלה פלצבו (קבוצת הביקורת)
 • קבוצה רביעית קיבלה סידן אמורפי יחד עם הכימותרפיה

להלן תוצאות המחקר:

בקבוצה שקיבלה את הסידן האמורפי, הגידול היה קטן ב 44%-51% לעומת קבוצת הביקורת.
תוצאה זו הייתה דומה מאוד לתוצאה של הכימותרפיה, רק ללא כל תופעות הלוואי הקשות של הכימותרפיה…
שילוב כימותרפיה וסידן אמורפי הביא להפחתה של 75% בנפח הגידול לעומת קבוצת הביקורת!

במחקר נוסף נבדקה פעילותו של אנזים בשם קטפסין B.
נוכחות אנזים זה, שפעיל בסביבה חומצית, מקושרת לאגרסיביות של גידול, שליחת גרורות רבה ומהירה יותר.
התברר שבקרב העכברים שקיבלו סידן אמורפי, פעילותו של האנזים קטפסין B פחתה משמעותית לעומת קבוצת הביקורת.
המשמעות היא שתאי הגידול הפכו להיות הרבה פחות אגרסיבים והסיכון שישלחו גרורות הרבה יותר קטן!


במחקרים נוספים על תאי סרטן אנושיים שגודלו במעבדה נמצא כי סידן אמורפי הוביל לשינויים רבים בביטוי הגנים, המקושרים לירידה בממאירות, ולהעלאת פעילות מערכת החיסון.

התוצאות היו כל כך דרמטיות, שצריך רגע לעצור ולהסביר.
ניסויים שביצעו מדעני החברה על 7 סוגים שונים של תאי סרטן אנושיים, בסיוע הציוד המתקדם לבדיקות גנטיות של מעבדות המחקר במכון וויצמן, הראו שהפעילות המטבולית של תאי הסרטן השתנתה.
למעשה הם הפכו לפעול ולנשום כמו תאים רגילים ולא כמו תאי סרטן!
דבר זה נמצא בכ- 40 מסלולים גנטיים שונים בתוך התא!
כלומר, אפשר לומר שהסידן האמורפי בעצם הפך את תאי הסרטן לתאים בריאים. הוא לא חיסל אותם, אלא המיר אותם לתאים שמתנהגים כמו תאים בריאים.
הגנים שפעילים בתאי סרטן הפסיקו להיות פעילים לאחר חשיפה לסידן האמורפי ואילו גנים של תאים בריאים שהיו מושתקים בתאי הסרטן, חזרו להיות פעילים!

חשוב לזכור שתאי סרטן הם הרי במקור תאים שלנו, בריאים…
והסידן האמורפי כפי שהראו הניסויים מחזיר להם את התכונות שהיו להם ואבדו.

חלק גדול מהמחלות הכרוניות, מחלות דלקתיות וסרטן מתרחשים כי הגוף לא מצליח לייצר מספיק ביקרבונט (חומר שמנטרל חומציות ובולם דלקות כרוניות).
זה יכול לקרות בגלל חולשה של הכליות (שקורית ככל שמתבגרים ומזדקנים), סטרס כרוני, תזונה מאוד לקויה, חוסר שינה (או כל הגורמים האלה ביחד…).

הסידן האמורפי בזכות התכונות שלו, גודל החלקיקים הקטן (ננומטר, פי 100 קטן לעומת כל תוסף סידן אחר), המסיסות הגבוהה שלו במים (פי 100 לעומת תוספי סידן אחרים) והמבנה האמורפי שלו, מספקים קרבונט (שהופך לביקרבונט במחזור הדם) וכך הוא משנה את תאי הסרטן ומדכא דלקות כרוניות (לכן הוא גם יעיל מאוד למחלות כגון קרוהן, דלקות פרקים ועוד).


המחקרים שבוצעו למעשה מאשרים את ההיפותזה שבזכות יכולתו לנטרל חומציות, הסידן האמורפי הינו בעל תכונות אנטי סרטניות חזקות ומגוונות.

מה מצאו המחקרים על בני אדם?

מחקרים על עכברים הם מעניינים וטובים, אבל מחקרים על בני אדם – זה הרי מה שבאמת חשוב.
טרם נעשו מחקרים עם קבוצת ביקורת על בני אדם.
אבל כחלק ממחקר ראשוני, היו חולי סרטן שקיבלו סידן אמורפי.
להלן תיאורי המקרה הנ"ל.
התוצאות לא פחות ממדהימות.
שימו לב, חלקם קיבלו סידן אמורפי באינהלציה של סידן אמורפי (3 פעמים ביום) + אבקת סידן אמורפי מתחת ללשון – מוצר שנקרא PH Direct.
סידן אמורפי כאינהלציה אינו זמין עדיין כטיפול מורשה, ונעשה בו שימוש במסגרת המחקר בלבד.

הסיבה לצריכה של סידן אמורפי באינהלציה היא ספיגתו מנאדיות הריאה ישירות למחזור הדם.
בכל שיטה צריכה אחרת חלק מהקרבונט הבסיסי של הסידן האמורפי ינוטרל על ידי חומצת הקיבה ולכן הפעילות מנטרלת החומצה בדם תהיה נמוכה הרבה יותר.


חלק מהאנשים ברשימה זו קיבלו סידן אמורפי כאבקה בלבד, ללא אינהלציה של סידן אמורפי.
הם צרכו מינון של 6 סושטים ליום (ולפעמים אף יותר) והקפידו להשהות את האבקה מתחת ללשון למשך 3-5 דקות, כדי לוודא ספיגה מיטבית אל מחזור הדם.

מתמודדים עם סרטן שקיבלו סידן אמורפי (אינהלציה + אבקה) והתוצאות:

 1. גבר בן 81 עם סרטן ערמונית מתקדם וגרורות. לאחר 18 חודשים של טיפול בסידן אמורפי, בבדיקת Pet-CT אין עדות לגידול ולגרורות.
 2. אשה בת 74, עם סרטן מעי גס כולל גרורות בריאות עם רמת סטורציה 82% באישפוז בהוספיס מחוברת לחמצן, לא מתפקדת כלל. בעקבות הטיפול בסידן האמורפי (אינהלציה + אבקה של סידן אמורפי), רמת הסטורציה חזרה לנורמה, השתחררה לביתה וחזרה לפעילות נורמטיבית, כולל פעילות גופנית. במשך שלושת החודשים הראשונים לצריכת הסידן האמורפי המרקרים שלה היו יציבים, כאשר לפני תחילת הטיפול הם היו בעליה מתמדת. אשה זו צרכה סידן אמורפי במשך שנתיים באינהלציות ואבקות וכיום (2023) היא בת 79. יש לציין שהגרורות בריאות לא נעלמו (אבל כנראה גם לא גדלו).
 3. גבר בן 65 עם סרטן ערמונית שלב 4 (גרורות), לאחר 17 חודשי טיפול בסידן אמורפי (אינהלציה + אבקה תחת הלשון) לא נמצאה עדות לגידול ולגרורות בבדיקת Pet-CT. אדם זה לא קיבל כל טיפול אחר בתקופה זו, אלא רך ורק את הסידן האמורפי.
 4. גבר בן 74 עם סרטן ערמונית שלב 1. לאחר 13 חודשי טיפול בסידן אמורפי תחת הלשון בלבד, אין עדות לגידול בבדיקת Pet-CT.
 5. אשה בת 72 עם סרטן שחלות שלב 4, קיבלה סידן אמורפי כאבקה תחת הלשון. בבדיקת Pet-CT אין עדות לגידול ולגרורות.
 6. אשה בת 40 עם סרטן שד גרורתי, שלב 3-4, טופלה בסידן אמורפי (אינהלציה + אבקה תחת הלשון) במקביל לכימותרפיה. לאחר 3 חודשים בלבד בבדיקת Pet-CT אין עדות לגידול ולגרורות.
 7. גבר בן 73 עם סרטן ריאות (NSCLC) שלב 4, טופל בסידן אמורפי (אינהלציה + אבקה תחת הלשון) לצד טיפול ביולוגי (Tagrisso). לאחר 6 חודשים אין עדות לגידול ולגרורות בבדיקת Pet-CT.
 8. אשה בת 54 עם סרטן ריאות (NSCLC) שלב 4, עם שלוש גרורות במח בגודל 2, 5 ו -11 מ"מ. טופלה בסידן אמורפי (אינהלציה + אבקה תחת הלשון) לצד טיפול ביולוגי. לאחר חודשיים של טיפול נשארה רק גרורה אחת במח בגודל 5 מ"מ. לאחר 5 חודשים אין עדות לגרורות במח בבדיקת Pet-CT. האשה חזרה לפעילות ותפקוד רגילים.
 9. גבר בן 63 עם סרטן שלפוחית השתן דרגה 4, טופל בסידן אמורפי (אינהלציה + אבקה תחת הלשון) לצד טיפול ביולוגי. לאחר שנה של טיפול אין עדות לגידול ולגרורות בבדיקת Pet-CT.

חשוב לציין שלא מדובר במחקר מסודר.
חלק מאנשים אלו קיבלו את הסידן האמורפי והדברים שאתם קוראים כאן הם עדות שלהם שנמסרה לחברה (אמורפיקל – מפתחת הסידן האמורפי).
חלקם קיבלו את הסידן האמורפי כחלק ממחקר חמלה. לא כולם חיים היום. אצל חלקם הסרטן חזר (כלומר לא נעלם עד הסוף למרות שבבדיקת ההדמיה לא היה עדות לגידול).
חלק גדול מאלו שנפטרו לא התמידו ב 3 אינהלציות ביום (לא פשוט. כל אינהלציה 20 דקות לפחות) והפסיקו לאחר חודש – חודש וחצי. וחלקם קיבלו זאת לחצי שנה בלבד (זה היה פרוטוקול מחקר החמלה) ויתכן שלכן המחלה חזרה. אי אפשר באמת לדעת מה היה קורה אילו…
לא פעם, אדם שמקבל תוצאה שהגידול נעלם, נכנס לשאננות ומקפיד הרבה פחות על הטיפולים…
היו גם מקרים, שלא מופיעים ברשימה זו, בהם הגיעו מטופלים בשלב ממש סופני ונפטרו 1-3 שבועות לאחר תחילת הטיפול עקב מצב המחלה המתקדם.


למרות כל הנ"ל, תוצאות אלו הן בלתי רגילות בכל קנה מידה.
גם לתיאורי מקרה (case report) יש ערך בעולם הרפואה.
הן מראות על הפוטנציאל העצום של הסידן האמורפי כטיפול אנטי סרטני עוצמתי, הן לטיפול ואולי גם למניעה והקטנת סיכון.

אין ספק שנדרשים פה מחקרים מסודרים וגדולים בנושא (ועל כך בהמשך).

אז מה כדאי למתמודד עם סרטן לעשות כעת?

כאמור, אין ספק שיש לבצע מחקרים מסודרים ואיכותיים עם קבוצת ביקורת וכו'.
אבל עד שיהיו מחקרים כאלה (יתכן ויקח שנים רבות, שכן יש למצוא מימון למחקרים יקרים אלה), לאור המנגנון הביוכימי, המחקרים שבוצעו והעדויות שיש על עצירת הגידול ולא פעם כיווצו עד כדי העלמות בבדיקות ההדמיה, אני ממליץ לכל מתמודד עם סרטן לצרוך סידן אמורפי.
מכיוון שטרם התבצע מחקר על המינונים האופטימליים, המינונים שתראו כאן הם לאור המינונים שצרכו המתמודדים שהבאנו את סיפורם כאן והראו יעילות.

כל עוד טיפול האינהלציה של סידן אמורפי אינו זמין, כנראה שהשיטה הטובה ביותר היא לצרוך את הסידן האמורפי כאבקה תחת הלשון. כאמור, מוצר שנקרא בשם PH Direct.
המינון שצרכו רוב המתמודדים הינו 1200-1600 מ"ג של סידן אמורפי.
כל סושט במוצר PH Direct מכיל 300 מ"ג, כך שמומלץ לצרוך 5 סושטים ביום.

אבל זה כנראה נכון רק אם האדם משהה את האבקה 3-5 דקות תחת הלשון כדי שהיא תיספג ישירות למחזור הדם (כאשר לקראת הסוף ניתן למולל עם הלשון בחלל הפה ולעזור לחומר להיספג לגמרי).
אפשרות שניה היא לצרוך את המוצר בכמוסות (מוצר שנקרא בשם גסטרילקס). כמוסות אלו הן פיתוח מיוחד, לא נפתחות בקיבה ומאפשרות ליותר סידן אמורפי להיספג עם הביקרבונט שלו (מנטרל החומציות) למחזור הדם.
אין נתונים על יעילות הכמוסות במקרים של מתמודדים עם סרטן, אבל לעניות דעתי, אם אדם לא מצליח להשהות את האבקה 3-5 דקות, אלא ישר בולע אותה, עדיף לצרוך את הכמוסות (גסטרילקס), שכן האבקה כאשר מגיע לקיבה מנטורלת כנראה ברובה על ידי חומצת הקיבה.
במקרה שבו צורכים את הכמוסות (גסטרילקס), המינון המומלץ הינו 8 כמוסות ליום (שכן כל כמוסה מכילה 200 מ"ג של סידן אמורפי). יש לקחת 2 כמוסות יחדיו כל מספר שעות, בצריכה על קיבה ריקה.

דגשים חשובים בצריכה של מינונים גבוהים של סידן אמורפי:

 1. יש להתחיל בהדרגה. כלומר, להתחיל עם 2 סושטים/כמוסות ליום ולאחר כמה ימים להעלות ל – 4 סושטים/כמוסות וכו'.
 2. אנשים עם רמת סידן גבוהה בדם, מעל הנורמה – אין לקחת סידן אמורפי מבלי להתייעץ עם הרופא המטפל.
 3. עד כה לא ידוע על התנגשות כלשהי (קונטרא-אינדיקציה) בין סידן אמורפי וכל טיפול תרופתי אחר. כלומר, ניתן לצרוך סידן אמורפי במקביל לכל טיפול אחר.
 4. לאנשים מסויימים צריכה של מינון מוגבר של סידן אמורפי עלולה להביא לעצירות. במקרה כזה יש לרדת במינון, עד הגעה למינון שאינו גורם לעצירות. ניתן להיעזר גם במוצרים נוספים להקלה על עצירות (ג'ל אלוורה, קונג'אק, פסיליום, זרעי פשתן ועוד).

אבל זה לא הכל!

חשוב לזכור שסידן אמורפי הינו ככל הנראה כלי עוצמתי כנגד תאי סרטן, אבל חשוב לא להתלות רק בו.
מתמודד עם סרטן צריך בראש ובראשונה לעבוד על מצבו הנפשי, על שלווה פנימית, שמחה, אמונה.
הוא חייב להשתמש בדמיון מודרך, לבצע פעילות גופנית סדירה וקבועה, להקפיד על תזונה בריאה וטבעית, להיחשף לשמש, לצאת לטבע כמה שיותר ועוד ועוד…
כמו כן, יש תוספי תזונה נוספים שמומלצים למתמודדים עם סרטן וכדאי להכיר אותם, כגון: תוספי פטריות מרפא בריכוז גבוה, שמחזקים ומאזנים את מערכת החיסון.
ניתן גם להגיע לקליניקה שלנו לקבלת תוכנית טיפול מותאמת אישית וליווי צמוד במסע האישי שלכם לריפוי.

וכמובן נקווה שבקרוב ימצא גוף כלשהו / קרן השקעות ואולי המדינה (הגיע הזמן! עבורה מימון עלות מחקר כזה היא טיפה בים…) שישקיעו את הכסף במחקר גדול ואיכותי עם קבוצת ביקורת, על סידן אמורפי באינהלציה כדי שהטיפול הזה, שמסתמן כטיפול מציל חיים ופורץ דרך בקנה מידה עולמי, יהפוך להיות טיפול שזמין לכל אחד שזקוק לו.

(מכירים אנשים בעלי הון שתחום הרפואה קרוב לליבם? תנו להם לקרוא את זה והפנו אותם לחברה. אולי ירצו לממן את המחקר למען האנושות)

ובעיקר בעיקר נקווה ונתפלל לגאולה פרטית וכללית, שבה כל החולים יתרפאו ממחלותיהם.

מאחל לכם בריאות שלמה, ואם אתם זקוקים לכך אז רפואה שלמה ומהירה!
שלכם,
ד"ר גיל יוסף שחר (M.D)

מאמרים נוספים בנושא הסידן האמורפי

 1. סרטון קצר בן 4 דקות בו אני מסכם את ההבדלים העיקריים בין הסידן האמורפי לבין תוספי סידן אחרים.
 2. אוסטיאופורוזיס – תוסף הסידן החדשני שמביא איתו בשורה
 3. האם חייבים לחסל תאי סרטן או שיש אלטרנטיבה? – חלק א'
 4. האם חייבים לחסל תאי סרטן או שיש אלטרנטיבה – חלק ב'
 5. הצלחה חסרת תקדים בתחום ההפריה החוץ גופית (IVF): סידן אמורפי שיפר את קצב הגדילה, כמות ואיכות העוברים 
 6. קרוהן – תוסף התזונה שמשנה את החיים למתמודדים עם מחלת הקרוהן
 7. קרוהן וסידן אמורפי – עדות וידאו מרגשת במיוחד של חולת קרוהן
 8. סידן אמורפי וריפוי קורונה – המדע והמחקר הקליני שבוצע
 9. סידן אמורפי לשיפור ביצועים והאצת החלמה | עדויות של ספורטאים מקצועיים
 10. אוסטיאופורוזיס – מה אפשר לעשות כדי להאט ולבלום את ההאטה בצפיפות העצם?

[1] Natan Y, Blum YD, Arav A, Poliansky Y, Neuman S, Ecker Cohen O, Ben Y. Amorphous Calcium Carbonate Shows Anti-Cancer Properties That are Attributed to Its Buffering Capacity. Cancers (Basel). 2023 Jul 26;15(15):3785.

אהבתם את המאמר?